[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3760: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3184)
István Park Fórumcenter • Téma megtekintése - Kötbér

Kötbér

Az épület birtokbavételével és a beköltözéssel kapcsolatos témák fóruma

Moderátor: Moderátorok

Re: Kötbér

HozzászólásSzerző: anusi » hétf. máj. 18, 2009 8:44 pm

Egyik szemem sír, a másik nevet..vajon csak mi hárman érdeklődünk? Én már egy éve fizetem a részleteket, ELMŰ-re pedig szerződést írtam alá. Az ház előtti utat is elég lassan rakják. Több minden hiányzik még, nekem úgy tűnik. A tűzoltókat nekem is mondták erre a hétre.
anusi
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 10:32 pm
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: A
Lakás száma: 100

Re: Kötbér

HozzászólásSzerző: janoferenc » pén. máj. 15, 2009 11:46 am

A Hajni azt mondja, hogy nemsokára jön a tűzoltóság valami engedélyt megadni (menekülő útvonalra vártunk eddig állítólag) :) és utána már csak önkormányzat és végre költözés. Én a hitelemet fizetem már 4 hónapja mert műszaki átadáskor be kellett fizetni ugye a lakás nagy részét. Én nem fizetek semmilyen Elmüt. Vagy lehet, csak a számla nem jó helyre jön mivel már rég elköltöztem az albimból amit megadtam címnek. Januárban ígérték az átadást ezért felmondtam az albimat azóta meg ismerősöknél tengődök, de ez már a vicces kategória, hogy lassan 5 hónapja más nyakán lógok mert nem tudják megmondani mikor lesz az átadás.
janoferenc
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 1:49 pm
Tartózkodási hely: E308
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 308

Re: Kötbér

HozzászólásSzerző: szszilagyi » hétf. máj. 11, 2009 5:28 pm

Sziasztok!

Újra felhívtam az önkormányzatot és ismét csak annyit mondtak, hogy a szakhatósági állásfoglalásokra várnak, még csak megközelítő időpontot sem tudnak mondani arra nézve, hogy mikor lesz meg a használatba vételi engedély. Azt mondta az ügyintéző hölgy akinél az ügy van, hogy akár hetek, de lehet hogy hónapok.

Én is fizetem az ELMŰ-t, szóval egyre inkább csak költségeim vannak a lakással, úgy, hogy még birtokba sem adták.

Írtam egy levelet a beruházónak, amiben tájékoztatást kértem - amint választ kapok, megírom Nektek is.
szszilagyi
 
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 4:09 pm
Tartózkodási hely: E501
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 501

Re: Kötbér

HozzászólásSzerző: anusi » vas. máj. 10, 2009 4:04 pm

Csak tájékoztatást kértem a lakásom és a ház állapotáról, mert elég nehezen lehet a Hajnit elérni.
Erre válaszolta azt, hogy küldtek levelet, a lakásomra vonatkozóan meg holnap ír egy mailt, addig utánanéz. Ennek már 2 hete legalább.
Idén ez így megy, a türelem meg fogy. Az én szerződésem szerint tavaly dec.31ig nem tarthatok igényt semminemű kár, kötbér,-vagy egyébre. Mivel addig meg kellett volna történnie a készrejelentésnek (ez van a szerződésben). Az is benne van viszont, hogy szept.30ig kellett volna megtörténnie, de ezt elhalaszthatják 90 nappal, a hozzám intézett egyoldalú nyilatkozattal. Ilyen sem volt.
Ennyi...hogy utána mi van, az már homály.
Bár gondolom újat nem írtam. :(
Vajon fizeti mindenki az Elmű díjat is? :oops:
A környezetemben lévő legpesszimistább költözési időpont is már rég elmúlt. :evil:
anusi
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 10:32 pm
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: A
Lakás száma: 100

Re: Kötbér

HozzászólásSzerző: janoferenc » szer. máj. 06, 2009 9:40 pm

Mit írtál nekik e-mailben? Én most adtam fel egy levelet, hogy térítsék meg a károm és fizessenek kötbért, mivel én már tavaly átvettem műszakilag ezért elvileg nem járna kötbér. Viszont a csúszás nem az én és nem az önkormányzat hibája uh fizessenek valamit. A szerződésben pedig érdekes, hogy az "ingatlan" szó a lakásomat jelenti, de arról szó sincs, hogy hiába van kész az én lakásom, nem költözhetek be az építkezés közepébe. Arról nem is beszélve, hogy engedélyt persze, hogy nem ad az önkormányzat egy félkész építkezésre, hiába van az én lakásom már rég kiburkolva benne.

Ha még nem adták át műszakilag neked akkor tuti kapsz kötbért viszont a szerződésben 90 nap van meghatározva. Azaz 90 napig jár a kötbér. Azután pedig elállhatsz a vételtől, ha akarsz. Hát köszi mikor már ennyit vártam biztos nem akarok elállni a vásárlástól.

Szerintem ekkora csúszáshoz már nem elég a 3 hónap kötbér.
Ti amúgy kivel tartjátok a kapcsolatot?
Én az ügyintézővel az értékesítési irodában (Fizil Hajnalka), de ő nem nagyon tud érdemben tenni, csak meghallgat és mondja, hogy sajnálja de nem tud mást mondani. Hát ezzel kitörölhettem...
janoferenc
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 1:49 pm
Tartózkodási hely: E308
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 308

Re: Kötbér

HozzászólásSzerző: anusi » szer. máj. 06, 2009 6:53 pm

Hello, nekem csak ígérgetik, hogy válaszolnak az e-mailemre, és állították, hogy küldtek nemrég egy tájékoztató levelet.
Kb. látom, hogy állnak..de az én lakásomat még műszakilag sem adták át. A ház előtt pedig régóta csak turkálnak, jelentősebb haladást nem látok. :(
Többiek ?! Sehol senki? Örülök, hogy az érdekes nevűeket törölték a felhasználók listájából.
Üdv
anusi
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 10:32 pm
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: A
Lakás száma: 100

HozzászólásSzerző: szszilagyi » kedd ápr. 14, 2009 5:07 pm

A kötbér-igény érvényesítésének nincs semmi formális feltétele.

Kiszámolod hogy mennyi járna (január 1-től, hiszen ekkor telt le a szerződésben számukra a csúszásra kikötött 30 nap, a birtokbaadásig), aztán a birtokbaadást követően írsz a cégnek egy levelet, hogy ennyi és ennyi kötbérre tartasz igényt a szerződés ezen és ezen pontja alapján, s felszólítod őket, hogy amennyiben pl. 15 napon belül ezt nem fizetik meg neked, úgy jogi útra tereled az ügyet.

A jogi út vagy ún. fizetési meghagyásos eljárást, vagy bírósági peres eljárást jelent. Persze az embernek ésszerűen mérlegelnie kell, hogy megéri-e az adott összegért egyáltalán további eljárásokat indítani...Sajnos van olyan homályos az adás-vételi szerződés, hogy többféle értelmezésnek adjon helyet atekintetben, hogy mi minősül ténylegesen teljesítésnek, ezért egyáltalán nem biztos pl. egy peres eljárás kimenetele.
szszilagyi
 
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 4:09 pm
Tartózkodási hely: E501
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 501

HozzászólásSzerző: janoferenc » szomb. ápr. 11, 2009 11:16 pm

Nekem most május közepét mondtak beköltözésnek. És állítólag most újra beindult a tereprendezés meg ilyesmi. Hogy eddig miért állt azt nem tudom, de biztos volt valami a háttérben.

A konnektoromat is intézik az erkélyre:). Gondolom aki észreveszi annak tesznek aki nem annak meg nem.

Hogy kérsz a teljes időszakra kötbért. Úgy értem, hogy kivel beszélsz vagy hogy kell ezt intézni. Nem nagyon értek az ilyenekhez. Még ez az első ilyen projektem. Valami kérvényt kell írni vagy hogy működik ez?
janoferenc
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 1:49 pm
Tartózkodási hely: E308
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 308

HozzászólásSzerző: szszilagyi » pén. ápr. 10, 2009 2:35 pm

Mi azért is figyeltünk külön hogy van-e konnektor a teraszon vagy sem, mert erre (vagyis hogy a műszaki leírásban szerepel) tekintettel nem kábeleztettük be a falat a légkondinak, amit majd esetleg szereltetünk. Amúgy is plusz 100e-t akartak kérni a légkondi-csövezésért...
Én is láttam, hogy nincs máshol jelölve, csak a műszaki leírásban, viszont a szerződés részét a műszaki leírás képezi és nem az elektromos és gépészeti tervek...

Az nagy vicc lenne, ha le akarnák vonni a kötbérből az ünnepnapokat és hétvégéket. Ilyen ugyanis nincs. A szerződésben is napok és nem munkanapok szerepelnek. Semmi közünk hozzá hogy mikor dolgoztak, dolgoznak, csak legyen (lett volna) idejében kész a lakás...

Én március elején vettem át, de az biztos, hogy kérni fogom a kötbért egészen a birtokba adásig. Aztán majd persze meglátjuk hogy egyáltalán kapok-e bármit is.

A beköltözésről továbbra sincs semmi hírem. Eddig ahányszor kérdeztem, mindig valami 2-3 hét múltva bekövetkező időpontot mondtak. Most már akkor hiszem el, ha átvettem a lakást...
Szoktam járni az építkezés felé, de nem vettem észre hogy pl. az elmúlt 2 hónapban bármi is változott volna. Lézeng ott egy-két munkás és annyi. Tényleg nem értem miért nem haladnak.

Majd nézd meg ezt: http://www.blikk.hu/aktualis/ingatlanbo ... 33149.html
Több, ezzel kapcsolatos hírt is találtam, szóval biztos hogy ez is befolyásolja az átadást...:(
szszilagyi
 
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 4:09 pm
Tartózkodási hely: E501
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 501

HozzászólásSzerző: janoferenc » csüt. ápr. 09, 2009 9:20 pm

Na máris volt haszna a fórumnak. Én észre sem vettem, hogy nincs az erkélyen konnektor. Érdekes mert az áram rajzos alaprajzon sincs rajta, csak a műszaki leírásban van benne. Holnap fel is hívom őket, hogy mi a helyzet ezzel.

Valami infó, hogy mikor lesz a beköltözés?

És akkor ez azt jelenti, hogy te is átvetted már műszakilag. Mikor? És akkor hány havi kötbért kapsz. Én azt hallottam, hogy le akarják vonni a kötbérből az ünnepnapokat meg a hétvégéket mert, hogy akkor nem dolgoztak. Bár ez engem nem érint mert már tavaly átadták (időben) műszakilag uh én nem kapok kötbért.
janoferenc
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 1:49 pm
Tartózkodási hely: E308
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 308

HozzászólásSzerző: szszilagyi » csüt. ápr. 09, 2009 9:56 am

Teljesen igazad van. Sokat keresgéltem a neten, de más, aktuális fórumot nem találtam ezen kívül. Ideális lenne, ha minél több leendő lakóval sikerülne itt információt cserélni...

Nekem is ugyanaz a szöveg van a műszaki átadási jegyzőkönyvben. Voltaképpen tényleg egy sablon...hiszen gyakorlati értelme nemigen van. Mi is írtunk vagy 2 oldalnyi hibalistát, így pl. hogy a teraszra nem raktak konnektort, szemben a műszaki leírásban foglaltakkal...
Ráadásul a garázsra nem volt műszaki átadás, holott, ha megnézed az adás-vételi szerződést, a garázs a lakással együtt szerepel végig, mint "ingatlan" (persze ha vettél garázst).

Szóval én ragaszkodnék ahhoz, hogy teljesítésnek a birtokba adás számít...majd meglátjuk, mennyi kötbért lesznek hajlandóak maguktól kifizetni+az átadásig általam az ELMŰ-nek kifizetett számlák...
szszilagyi
 
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 4:09 pm
Tartózkodási hely: E501
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 501

HozzászólásSzerző: janoferenc » pén. márc. 27, 2009 11:19 am

Köszi az infókat.
Valahogy jó lenne, ha többen ismernék ezt az oldalt az új lakók közül. Az információ megosztás elég hasznos lehetne.

Az ügyvédem még nem jelzett semmit vissza sajnos. Várok türelemmel a végén úgysem lesz belőle semmi:(.

A műszaki átadáson egy jegyzőkönyv készült aminek az aljára egy kb 20 soros hibalistát írtunk. Még korlát sem volt az erkélyen a csempék a kapcsolóknál összetörve én hülye meg átvettem. Végül is a hibalista az alján volt:). Sokat nem számít mert ha nem veszem át akkor másnapra Józsi vagy Béla kijavítja a hibákat és akkor másnap átveszem. A beköltözés dátumán nem változtatna.

"hibák kijavítását az Eladó 30 napon belül, de legkésőbb a használatba vételi engedély jogerőre emelkedéséig pótolja"
Ez a mondat van benne. Azaz 30 napon belül, vagy legkésőbb 2027. január 10-én a használatba vételkor??? Mondjuk már elvileg kijavítottak mindent nálam csak épp beköltözni nem lehet mert nem halad a tereprendezés meg az engedélyek.
janoferenc
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 1:49 pm
Tartózkodási hely: E308
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 308

HozzászólásSzerző: szszilagyi » csüt. márc. 26, 2009 10:52 am

Köszönöm a választ. Esetleg majd szólj, hogy mire jutottál az ügyvéddel.
Időközben felhívtam az önkormányzatot és nekem is azt mondták, hogy hiánypótlást rendeltek el, mert több hiányosság miatt, azok pótlásáig nem tudják kiadni a használatba vételi engedélyt.

Megnéztem alaposan a szerződésemet és sajnos nagyon kétértelmű atekintetben, hogy meddig jár a kötbér... (a szöveg szerint a lakás elkészültéig, ami a szerződés alapján a műszaki átadás) Bár szerintem a lakás akkor készül el, ha valamennyi hibát kijavítottak és a lakás beköltözhető - amihez pedig az épület elkészülte nélkülözhetetlen...

Üdv:

Sz
szszilagyi
 
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 4:09 pm
Tartózkodási hely: E501
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 501

HozzászólásSzerző: janoferenc » csüt. márc. 19, 2009 12:05 pm

Szia,

Én is az E épületben vettem egy kis lakást. Múlt héten voltam megnézni. A kötbér csak a műszaki átadásig jár és csak a jogerős használatbavételkor utalják (ha igaz). Nekem átadták sajnos már december 20-án műszakilag a kecót, és azóta meg semmi nem történt. Úgy volt, hogy azért nem jár nekem kötbér mert a műszaki átadás után az önkormányzatra várunk nem rájuk azaz nem az ő hibájuk, ha 1-2 hónapot elhúzódik a beköltözés. Viszont most megtudtam, hogy az önkormányzat az építtetőre vár mivel még nincs kész semmi addig nem adhatnak engedélyt.

Szóval szerződés szerint nem jár nekem semmi mert átvettem műszakilag viszont a csúszás nem az önkormányzat, hanem az építtető hibája. Most megkérek majd egy ügyvédet, hogy olvassa át a szerződéseimet, hogy jogosult vagyok e bármire is vagy csak simán át lettem verve.

Ha tud valaki valami jó megoldást szívesen veszem. Jól jönne egy kis kártérítés mert a hitelt már fizetem, albit még fizetem. Szóval gáz a helyzet
janoferenc
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 1:49 pm
Tartózkodási hely: E308
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 308

Kérdések sora

HozzászólásSzerző: szszilagyi » kedd márc. 03, 2009 8:32 pm

Sziasztok!
Jómagam is az István Parkban (E épület) vásároltam lakást és lenne néhány kérdésem - ha bárki tud segíteni, nagyon megköszönném a választ.

Vajon a közös épületrészek átadása hogyan történik? Előfordulhat, hogy a lakásokat már birtokba adták és közben még a közös használatú helységek alakítgatása nagyban folyik?

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a szerződésben kikötött kötbér meddig jár? A műszaki átadás, vagy a birtokba adás időpontjáig?

Egyáltalán, mi a szerepe a műszaki átadásnak, hiszen használható, értsd:beköltözhető csak a birtokba adástól lesz a lakás?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!

Sz
szszilagyi
 
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: pén. máj. 09, 2008 4:09 pm
Tartózkodási hely: E501
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: E
Lakás száma: 501

ElőzőKövetkező

Vissza: Beköltözés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron