[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 668: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
István Park Fórumcenter • Téma megtekintése - Kötbér

Kötbér

Az épület birtokbavételével és a beköltözéssel kapcsolatos témák fóruma

Moderátor: Moderátorok

HozzászólásSzerző: pmarton » kedd jún. 06, 2006 7:52 am

George fórumtársunk felvilágosítása után elővettem az adásvételi szerződésemet. :)
Abban az állt, hogy a műszaki átadás 2006.02.28-ig megtörténik.
Ezt követő (max.) 90 napon belül használatba kell adni.

Nálunk ez teljes mértékben így történt. :oops:
Műszaki átadás: 02.27
Használatba adás: 05.19
Beköltözés: 05.26

Lehet, hogy mi vagyunk a csekély szerencsések egyike?!

Kívánom, hogy a sértettek hozzájussanak az őket jogosan megillető kötbérhez.

Üdv: Marci
Avatar
pmarton
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 7:16 am
Tartózkodási hely: B26
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: B
Lakás száma: 26

HozzászólásSzerző: plecs » vas. jún. 04, 2006 4:15 pm

George lakótárshoz tudok csatlakozni a véleményemmel, a szerződésben megítélésem szerint ez pontosan így van leírva, ahogy George is mondja. Ezek szerint viszont a kötbér bizony jogos igény... A kérdés csak az, hogy hajlandóak bárminemű megállapodásra azaz fizetnek-e esetleg valamit önként vagy jogi útra kell terelni, mert itt azért néhány százezer forintos tételekről beszélünk lakásonként, ami összességében nem kevés pénz...
Plecs
plecs
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: pén. máj. 26, 2006 4:32 pm
Tartózkodási hely: Budapest, István park

HozzászólásSzerző: george » csüt. jún. 01, 2006 6:24 pm

Nem a műszaki átadás időpontjától számít a 90 nap hanem a szerződésben vállalt határidőtől amit a lakás átadására vállaltak. Ettől az időponttól kezdve a beruházó még 90 napra kitolhatja az átadást kötbér fizetési kötelezettség nélkül. A 90 nap letelte után jár a kötbér. A műszaki átadásnak semmilyen jelentősége nincs ezen a téren.
A kötbérezhető időszak kezdetétől a lakás birtokbaadásáig jár a kötbér.
Avatar
george
Site Admin
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: szomb. ápr. 29, 2006 9:48 pm
Tartózkodási hely: B73-as lakás
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: B
Lakás száma: 73

HozzászólásSzerző: pmarton » csüt. jún. 01, 2006 6:55 am

Ne haragudjatok, hogy itt értetlenkedek, de szeretném megtudni, hogy milyen kötbérről beszéltek?
Lehet, hogy az én információim hiányosak, de kötbért csak akkor fizetnek, ha a műszaki átadást követő 90 napon belül nem történik meg a használatba vétel. Vagy nem?!
Nekünk 2006.02.27-én volt a műszaki átadás, ebből következik, hogy 05.27-én járt volna le a "határidő", attól kezdve fizetnének kötbér.
Javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok!

Marci
Avatar
pmarton
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: hétf. máj. 29, 2006 7:16 am
Tartózkodási hely: B26
Vezetéknév:
Keresztnév:
Épület betűjele: B
Lakás száma: 26

HozzászólásSzerző: ZZ » kedd máj. 30, 2006 2:34 pm

Az építettő arra hivatkozik, hogy a kötbér az épület készre jelentésének időpontjáig jár, ami szerintük 2006.02.28. Érdekes módon pont 90 nappal volt korábban November 30. Tehát nem akarnak kötbért fizetni, akinek csak 60 nap kötbérmentes időszak volt a szerződésben, annak csak 30 napra járó kötbért akarnak elismerni. Ezt mi nem fogadtuk el és még előttünk áll egy tárgyalás. Javaslom érdeklődjetek a témával kapcsolatban, mert szerintem ha nem szóltak akkor, nem is akarnak fizetni semmit.
ZZ
ZZ
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: kedd máj. 30, 2006 8:09 am
Tartózkodási hely: C56

HozzászólásSzerző: plecs » szomb. máj. 27, 2006 6:03 pm

Hogy hogyan lehet igényelni azt nem tudom, de hogy jogosultak vagyunk-e rá, az szerintem elég egyértelmű! Egyébként ahogy a számlázási "tévedésnél" is csak annak korrigáltak, aki szóvá tette, feltételezem, hogy kötbért is csak az fog kapni, aki utána megy....
Plecs
plecs
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: pén. máj. 26, 2006 4:32 pm
Tartózkodási hely: Budapest, István park

Kötbér

HozzászólásSzerző: Fajum » szomb. máj. 27, 2006 9:16 am

Sziasztok! Amennyiben valaki tud valamit a kötbérről (hogy lehet igényelni, jogosultak vagyunk-e rá stb.), az légyszi írjon ide. :)
Fajum
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. máj. 20, 2006 6:30 pm
Tartózkodási hely: Mezőkövesd-Eger-Budapest

Előző

Vissza: Beköltözés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron